KODY GTU W JPK_VAT

Nowe przepisy obowiązują od 1 października 

W programie ABAK w kartotece towarów / magazynie w zakładce Dane Podstawowe dodano wymagane pole [ Grupa JPK VAT ]

W nagłówku dokumentu sprzedaży dodano pola MPP oraz [ Procedura JPK_Vat ] - służące do oznaczania rodzaji transakcji.

Dziś środa! ostatni dzwonek!  na przygotowanie bazy towarów o przypisanie towarom prawidłowych KODÓW GTU  

Od czwartku 1 października należy stosować faktury z kodem GTU !

 tutaj :  

INSTRUKCJA JAK OZNACZYĆ TOWAR KODAMI GTU --->  więcej instrukcji 

Cennik usług i aktualizacji

Pobierz aktualizację bezpośrednio z konta użytkownika programu 

Od wczoraj rejestrujemy wzmożone ilości połączeń przychodzących z pytaniami, o kody G T U. Informujemy iż nasza firma, nie świadczy usług doradztwa podatkowego, a informacje, który kod G T U,
przypisać do którego towaru, należy pozyskać u swojej księgowej lub w biurze rachunkowym jakie Państwa obsługuje.  
Aktualizacja, wprowadzająca zapowiadane od stycznia tego roku zmiany, nosi numer 20.09. Przed jej zainstalowaniem, należy sprawdzić, czy obecna działająca wersja, nosi numer 20.07 lub 20.08.
Numer wersji widoczny jest na górnym pasku okna programu.
Jeśli NIE ! a numer działającej wersji programu to 20.06, należy przed instalacją najnowszej, uzupełnić brakujące aktualizacje.
Proszę wysłać zgłoszenie, zapotrzebowania uzupełnienia aktualizacji, na adres e-mail, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nr NIP oraz telefon kontaktowy. Brakująca wersja zostanie dosłana, w celu jej zainstalowania,  dla zachowania kolejności i prawidłowego przebiegu docelowej aktualizacji 20.09

Aktualne godziny pracy

Dział Handlowy pracuje w dniach poniedziałek - piątek w godzinach 10:00 - 17:00

tel. 731 721 100 wew 1 i 2  - w dniach 16 sierpnia do 31 sierpnia - przerwa urlopowa

tel. 731 721 100 wew 3 - dział wsparcia technicznego pracuje w godzinach 10:00 - 13:00 , email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w dniach 09 sierpnia do 20 sierpnia - przerwa urlopowa

Instrukcje obsługi programów znajdują się w serwisie internetowym www.xbase.pl w dziale Dla klienta / Pytania i odpowiedzi a filmowe instrukcje obsługi znajdują się w serwisie YouTube ABAK xBase

W ramach pakietów e-learning w panelu użytkownika zawarto do pobrania e-booki o tematyce podatkowej z zakresu obowiązujących przepisów, nadchodzących zmian w przepisach oraz tematyce szkoleniowej z zakresu pracy na programie Abak.

Zaloguj się do pobierania 

NOWE MATRYCE STAWEK VAT 1 kwietnia 2020r !!!

INFORMUJEMY  !  iż od 1 kwietnia będzie dostępna NOWA wersja programu ABAK !

Wprowadzi bardzo ważne zmiany w pracy w bazie danych towarów i w magazynie.  Wersja obecna ( marzec 2020 ) wprowadza już część nowych mechanizmów i jest wymagana dla prawidłowego ich uruchomienia w dniu 1 kwietnia 2020r.  Użytkowników którzy dawno nie aktualizowali programu zawiadamiamy że zaktualizowanie oprogramowania ABAK jest konieczne dla zachowania stabilności i ciągłości fakturowania.  Bardzo zależy nam na tym abyście Państwo przez ustawowe zmiany przeszli najmniej zaangażowani jak jest to możliwe - jednak do tego konieczne jest systematyczne aktualizowanie oprogramowania.  

1 kwietnia 2020r wystąpi konieczność zmiany w niektórych towarach STAWEK VAT.  
Będą zmiany stawek w różnych kombinacjach np :  23% na 8% Vat, lub  8% na 23% Vat, lub  5% na 8% Vat  Stawki będą zmieniane w towarze, który już jest w bazie programu i posiada przypisaną stawkę Vat.  
Obecnie wersje programów NIE dopuszczają takiej możliwości, gdyż nie są wyposażone w mechanizm wymiany stawki w pozycji która jest już "używana" w wypisanych fakturach.  Dlatego ważne jest aby jeszcze przed kwietniem zainstalować aktualizację , która pozwoli takie zmiany stawek w towarach wprowadzić. 

 

Infolinia 731 721 100

Ważna informacja !

Dla usprawnienia kontaktu z działami technicznym oraz handlowym została uruchomiona infolinia.

Numer infolinii 731 721 100 

Infolinia z dniem 1 grudnia 2019r zastąpi dotychczasowe numery kontaktowe :

- działu technicznego tel. 323702343

- działu handlowego tel. 730511333

- działu handlowego tel. 730512333

- działu serwisu kas fiskalnych tel. 605 900 000 

Więcej artykułów…