WAŻNE !  PRZERWA URLOPOWA !

W dniach 12 sierpnia - 30 sierpnia 2019r w xBase.pl nastąpi PRZERWA URLOPOWA 

Dział techniczny w dniach trwania przerwy urlopowej przyjmował będzie zgłoszenia przesyłane na adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Czas oczekiwania na informacje zwrotne na przesłane zgłoszenie to 2 dni robocze.             W okresie przerwy urlopowej dział techniczny nie prowadzi konsultacji telefonicznych.

Instrukcje obsługi programów znajdują się w serwisie internetowym www.xbase.pl w dziale Dla klienta / Pytania i odpowiedzi a filmowe instrukcje obsługi znajdują się w serwisie YouTube https://www.youtube.com/user/serwisxbase

 

Umowa korzystania z oprogramowania ABAK

Warunki UMOWY LICENCYJNEJ wykorzystywania oprogramowania szczegółowo precyzuzją zakres praw jak i obowiązków Twórcy / Dostawcy oraz Użytkownika. Często Użytkownicy zapominają iż nabywając oprogramowanie nabywają uprawnienia do jego wykorzystywania w określonym zakresie (  w przypadku programów z linii ABAK nabywają prawo do instalacji na jednym stanowisku komputerowym i jednym wystawcą dokumentów ) a nie nabywają własnści utworu samego w sobie. Dlatego też zobowiązani sią do wypełniania całości postanowień zawartej umowy lub zaprzestania korzystania z utworu jakim jest oprogramowanie.

Serwis oprogramowania ABAK

Zapoznaj się ze zmianami jakie od 1 stycznia 2019r

zostają wprowadzone w sekcji

SERWIS OPROGRAMOWANIA ABAK

image.png

 

 

 

 

 

 

 

Nowe obowiązki podatników – powszechne JPK na żądanie

Od 1 lipca 2018 r. wchodzą w życie kolejne przepisy znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT).

Jednolity Plik Kontrolny  nowe struktury JPK na żądanie

Od 1 lipca 2018 r. na żądanie organów podatkowych prowadzących postępowanie podatkowe, czynności sprawdzające lub kontrolę podatkową u podatnika prowadzącego księgowość w formie elektronicznej trzeba będzie dostarczyć (w terminie wynoszącym nie mniej niż 3 dni) Jednolity Plik Kontrolny, obejmujący w zależności od treści żądania:

  • księgi rachunkowe – JPK_KR,

  • wyciąg bankowy – JPK_WB,

  • magazyn – JPK_MAG,

  • faktury VAT – JPK_FA,

  • podatkową księgę przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR,

  • ewidencję przychodów – JPK_EWP.

Osoba, która bez uzasadnienia odmówi udostępnienia JPK na wezwanie organu, zagrożona jest karą, której wysokość w roku 2018 może wynieść 2800 zł.

Więcej artykułów…