NOWE MATRYCE STAWEK VAT 1 kwietnia 2020r !!!

INFORMUJEMY  !  iż od 1 kwietnia będzie dostępna NOWA wersja programu ABAK !

Wprowadzi bardzo ważne zmiany w pracy w bazie danych towarów i w magazynie.  Wersja obecna ( marzec 2020 ) wprowadza już część nowych mechanizmów i jest wymagana dla prawidłowego ich uruchomienia w dniu 1 kwietnia 2020r.  Użytkowników którzy dawno nie aktualizowali programu zawiadamiamy że zaktualizowanie oprogramowania ABAK jest konieczne dla zachowania stabilności i ciągłości fakturowania.  Bardzo zależy nam na tym abyście Państwo przez ustawowe zmiany przeszli najmniej zaangażowani jak jest to możliwe - jednak do tego konieczne jest systematyczne aktualizowanie oprogramowania.  

1 kwietnia 2020r wystąpi konieczność zmiany w niektórych towarach STAWEK VAT.  
Będą zmiany stawek w różnych kombinacjach np :  23% na 8% Vat, lub  8% na 23% Vat, lub  5% na 8% Vat  Stawki będą zmieniane w towarze, który już jest w bazie programu i posiada przypisaną stawkę Vat.  
Obecnie wersje programów NIE dopuszczają takiej możliwości, gdyż nie są wyposażone w mechanizm wymiany stawki w pozycji która jest już "używana" w wypisanych fakturach.  Dlatego ważne jest aby jeszcze przed kwietniem zainstalować aktualizację , która pozwoli takie zmiany stawek w towarach wprowadzić.